(068) 31-64-932 та (098) 00-81-778 - Відділ по роботі з клієнтами dzst@ukr.net
Працюємо у військовий час!

Плазмова різка – це один з видів обробки металів плазмою. Це особливий вид, адже метал ріжеться НЕ різцем, а струменем плазми.

Між електродом і соплом апарата запалюється електродуги. Газ подають в сопло (тиск – кілька атмосфер), який електрична дуга перетворює в струмінь плазми (температура – 5000 – 30000 градусів, швидкість – 500 – 1500 м в с). Максимальна товщина металу, яку можна розрізати таким способом – 200 мм. Плазмова різка передбачає той факт, що перше запалювання електродуги проводиться за допомогою високовольтного імпульсу або короткого замикання катода і анода (непряма дуга) або форсунки з металу, що розрізає (пряма дуга). Форсунка повинна охолоджуватися за допомогою потоку газу або ж рідиною. Форсунки, які охолоджуються повітрям, значно надійніше, але рідинні мають велику потужність і кращу якість.

Плазмова різка – це в першу чергу, отримання плазмового струменя. Для цього, як нам уже відомо, використовується газ. Він може бути активним, як кисень або повітря і неактивним, як азот, аргон, водень або водяна пара. Активний газ використовують під час різання чорного металу, а неактивний – кольорового металу і сплаву.

Плазмова різка має ряд переваг:

1) З її допомогою можна обробити будь-який метал – чорний, кольоровий, тугоплавкий сплав і т.д.

2) Плазмова різка дозволяє досягати досить більшої швидкості різання, ніж під час газополум’яного різання.

3) Виключена можливість теплової деформації заготовки, адже вона практично не нагрівається.

4) Поверхня розрізу виконується дуже якісно, ​​не вимагає додаткової шліфовки.

5) Процес абсолютно безпечний – не потрібні балони зі стисненим газом або пальним.

6) Можна виконати досить складну фігурну різання.

7) Відсутні обмеження, пов’язані з геометричною формою.

ДЗСТ